Pri izbiri ležišča moramo imeti v mislih več različnih faktorjev, da si lahko zagotovimo najbolj udoben spanec. Ključen faktor pa tukaj igra letveno dno. Pravilno in kvalitetno letveno dno nam bo zagotovilo kvaliteten spanec. Kvaliteten spanec pa je ključnega pomena za ustrezen začetek dneva. Na dan po navadi spimo nekje okoli 8 ur, kar pomeni, da eno tretjino življenja preživimo v postelji, zato moramo zagotoviti, da bo to okolje kar se da kvalitetno, da bomo tako izboljšali kvaliteto svojega življenja in med drugim tudi svoje zdravje.
Ko pa govorimo o letvenemu dnu, govorimo o spodnji površini postelje, na katero nato damo vzmetnico. To dno igra velik faktor pri temu, kako udobna bo naša postelja.
Za razliko od ostalih površinah postelje pod vzmetnico, je letveno dno zasnovano tako, da so po širini razporejene lesene letve, ki pa imajo med seboj razmik. Ta razmik pa omogoča zračenje postelje, ki pa je zelo pomembno, saj se med spanjem med nami in vzmetnico prenaša ogromno energije v obliki toplote. V kolikor pa postelja nebi imela možnosti zračenja, bi postelja postala zelo vroča, kar pa bi konkretno poslabšalo kvaliteto spanca.
Poleg tega pa nam takšna oblika dna postelje omogoča še dodatno prilagajanje telesa na vzmetnico. Ker se posamezne letve, ki sestavljajo letveno dno, upogibajo, kadar na njih damo pritisk, to mogoča prilagajanje ležišča glede na naše telo. Prav tako to pripomore k udobju med tem, ko se premikamo, ko ležimo.
Čeprav pa je samo letveno dno leseno, to ne pomeni, da ni kvalitetno in trpežno. Ker so letve upognjene navzgor, jim daje to dodatno moč, zaradi razporeditve sile, ko nanj damo pritisk. Ker so upognjene, najšibkejša točka ni na sredini posamezne letve, kot bi bila, če bi bile letve ravne. Tako se sila razporedi vzdolž posamezne letve, kar naredi letveno dno zelo trpežno in kvalitetno, kljub materialu iz katerega so narejena.